Náš příběh: Martin Tesárek

Martin Tesárek

Lokalita: Praha, Středočeský kraj

JAK TO VŠE ZAČALO…

…všechno to začalo tím, že něco skončilo. V září roku 2010 jsem úspěšně dokončil studium Univerzity Karlovy, Fakulty tělesné výchovy a sportu a byl honorován titulem bakalář (magisterské studium bude po krátké pauze následovat).

 Martin Tesárek promoce

 

Stejného roku jsem také pověsil tretry na hřebík a po 10 letech každodenního trénování opustil vrcholovou atletiku.

 Martin Tesárek Mistrovství České republiky

Proč jsem skončil s atletikou?

Pokud chce být člověk úspěšný (v čemkoliv) musí tomu podřídit vše! Dlouhou dobu jsem to tak dělal. Atletika pro mě byla vždy na první místě. Nikdy jsem nechtěl nic tolik, jako být úspěšný v atletice, být dobrý, lepší, nejlepší, nejrychlejší!

Přišlo ale období, kdy se na první místo dostávalo dokončení studia, napsání a obhájení bakalářské práce a složení státních zkoušek. Poté pak období, kdy mi pomalu končil studentský život, který byl financován mými rodiči – děkuji vám za to!

Nastal čas, kdy bylo třeba vydělat si na jídlo, nájem a život vůbec.

Nerad dělám věci na půl plynu. Pokud bych polovinu svého času a úsilí věnoval práci a druhou polovinu atletice, byl bych v obojím průměrný – a to jsem nechtěl!

Atletiko, univerzito, sbohem (snad ne na vždy) je na čase začít pracovat!

 

MOJE REALITNÍ ZAČATKY…

Pamatuji si to přesně. Bylo to 1. 11. 2010, kdy jsem se poprvé podepsal jako Bc. Martin Tesárek, realitní makléř. Společnost CENTURY 21 jsem si vybral zejména pro její systém školení nových realitních makléřů. Školení společnosti CENTURY 21 bylo a možná i stále je pravidelně řazeno prestižním časopisem Training mezi Top 125 firemních školení na světě. Konkrétně jsem začínal v realitní kanceláři CENTURY 21 Reality 21.

Pokud o mě někdo teď tvrdí, že jsem úspěšný realitní makléř, ne vždy tomu tak bylo! Vždyť svou první nemovitost jsem prodal po pěti měsících. Ti nejlepší nováčci prodali svou první nemovitost hned druhý měsíc no a za pět měsíců měli prodáno alespoň pět nemovitostí. Já pouze jednu!

Několikrát jsem zvažoval, že s prací realitního makléře skončím, že tohle není práce pro mě, že se na ni nehodím, že nemám obchodní talent…

 

Co mi bránilo skončit? 

Moje tvrdohlavost? Vytrvalost? Možná. Ale hlavně to, že jsem všem kamarádům řekl, že pracuji jako realitní makléř a že dokážu i přes velkou konkurenci, jaká v Praze panuje, uspět. Bál jsem se otázky: „Martine, jak se daří v realitách?“ Pokud bych skončil, musel bych odpovídat: „víš, já to nedokázal… musel jsem skončit a najít si jinou práci“. Tak moc jsem se té otázky bál, že jsem v realitách vydržel dodnes a jsem za to rád!

 

V CENTURY 21 jsme povinně nosili zlaté sako, takhle vtipně jsem tenkrát vypadal :-)

Martin Tesárek Century 21 zlaté sako

 

V CENTURY 21 jsem se na jednu stranu naučil, jak má pracovat profesionální realitní makléř, na druhou stranu jsem se „zadlužil až po uši!“ Pokud si myslíte, že realitní makléř, který prodá za měsíc jednu nemovitost, je za vodou, jste na omylu. Jedna prodaná nemovitost vám zaplatí sociální a zdravotní pojištění (jste OSVČ), nájemné, jídlo, poplatky za kancelář, telefon a možná vám za pár měsíců zbyde pár korun na koupi nových polobotek, které jste mezitím stačili prochodit. A pak přijdou měsíce, kdy neprodáte vůbec nic.

PRACUJI V BANCE…

Do Realitní společnosti Hypocentra Modré pyramidy jsem nastoupil v červnu 2011, jako realitní makléř, který měl za sebou zkušenosti v podobě třech prodaných bytů a kolem deseti pronajatých nemovitostí. V této společnosti jsem pracoval celkem 19 měsíců a za dobu mého působení jsem patřil dle prodaných nemovitostí a referencí k nejlepším realitním makléřům této firmy.

Petra Větrovská

Když jsem se rozhodla prodat byt, abych si mohla pořídit lepší, ani jsem si nedokázala představit, co všechno to může obnášet, natož že to všechno zvládnu sama. Kamarádka mi doporučila Makléře na doporučení a mě přišel nápad všechny ty starosti za přijatelnou cenu outsourcovat, geniální. Sešli jsme se s Martinem a za pár dní se můj byt už nabízel zájemcům. Největší obchod v mém životě se obešel téměř bez mého přičinění. Jediné, co jsem musela udělat, bylo dorazit na několik nutných podpisů k realizaci prodeje, jinak se vše obešlo beze mne. Kromě toho, že jsem se vyhnula nepříjemné administrativě, papírování a zjišťování, co všechno je vlastně potřeba, mě tohle řešení ušetřilo hlavně velkého stresu. Měla jsem jistotu, že vše proběhne správně, protože byt prodává člověk, který tomu rozumí a ví, co vše je potřeba. Byt se prodal za požadovanou cenu a tak rychle, až mě zaskočilo, že už se musím stěhovat. Martin byl po celou dobu trpělivě k dispozici pro mé lajcké otázky a vše proběhlo naprosto v pohodě. Teď už díky prodeji šťastně bydlím ve svém novém vysněném bytě a kdybych ho náhodou někdy v budoucnu chtěla prodat, udělám to úplně stejně, zavolám Martinovi. :-) www.vetrovka.cz

Petra Větrovská
Líbil se vám článek?

Radmila Nikśič

Na Martina jsem dostala doporučení od mých dobrých přátel, když jsem prodávala svůj byt v Uruguayské ulici na Vinohradech. S jeho službami jsem byla velice spokojena, zejména s profesionálním a odborným přístupem při prodeji bytu a jeho časovou flexibilitou. Díky své početné databázi klientů prodal Martin můj byt ještě dříve, než jsme spustili veřejnou inzerci na realitních portálech. Díky tomu jsem byla ihned schopna zarezervovat nový byt ve Valjevu (Srbsko) a dostat slevu za rychlou koupi. Ve stejný okamžik mi Martin pomohl najít druhý byt v Praze v Kodaňské ulici a pomohl mi pohlídat právní stránku při jeho koupi. Martina bych jednoznačně doporučila všem, kteří prodávají nebo kupují byt!

Radmila Niksic
(100%) 1 hlasů

Klára Heytmánková

Bydlím ve Frýdlantském výběžku a když jsem chtěla prodávat svůj dům, dostala se ke mně informace o realitním on-line kurzu Martina Tesárka. Kurz jsem shlédla a napadlo mě, že by bylo skvělé, kdybych při prodeji domu mohla spolupracovala právě s Martinem, a tak jsem mu hned druhý den zatelefonovala. Udělala jsem dobře, že jsem dala na svou intuici. Ačkoliv Martin spolupracuje především s klienty z Prahy a jejího okolí, reagoval velmi pružně a nabídl mi možnost, jak by mi s prodejem mého domu mohl pomoci. Na naši vzájemné spolupráci jsem si nejvíce cenila toho, jak Martin dokáže skloubit profesionální jednání realitního makléře s otevřeností, upřímností a laskavostí, která se ve světě byznysu nevidí úplně často. Je to zkrátka profesionál se srdcem „na pravém místě“.

Klára Heytmánková, www.radost-inspirace.com

Klára Heytmánková
Líbil se vám článek?

RNDr. Jana Vobecká, Ph.D.

Setkala jsem se s několika realitními makléři a pan Tesárek mne přesvědčil rozsahem svých služeb, profesionalitou, přístupem a celkovou cenou za tyto služby. Na pana makléře Tesárka jsem se mohla ohledně organizace bytu a jeho prodej plně spolehnout. Fotografie bytu byly v dobré kvalitě, navíc natočil i zábavné video propagující můj pražský byt a jeho okolí. Kdybych potřebovala, služby pana Tesárka bych využila znovu a mohla jej s klidným svědomím doporučit i ostatním prodávajícím.

RNDr. Jana Vobecká, Ph.D.
Líbil se vám článek?

Jiří Pořický

S panem Tesárkem jsme byli velmi spokojeni. Byl pečlivý, důsledný a měl s námi trpělivost a osobitý přístup. Vše měl velmi dobře připravené a propracované. Jím zpracované inzeráty na prodej našeho bytu byly poutavé a pro potenciální kupce jistě zajímavé se všemi potřebnými informacemi – žádná informace, kterou bych jako kupující chtěl vědět, nechyběla.

Pana Tesárka můžeme všem klientům, ať už prodávají nebo nakupují nemovitost, vřele doporučit. Pokud bychom chtěli někdy v budoucnu my nebo někdo z našich rodinných příslušníků, přátel nebo známých, prodávat nebo kupovat nemovitost rádi znovu využijeme  Vašich služeb. Rádi jsme – naše rodina – p. Tesárka poznali. Takto jsme si kvalitního realitního poradce vždy představovali.

Doporučení Jiří Pořický
Líbil se vám článek?

Naděžda Bradáčková a Dana Klofáčová

Při hledání realitní kanceláře pro prodej naší nemovitosti a hlavně pro naši nezkušenost, jsem poměrně dlouho hledala na internetu zásadní informace a zaujal mne tehdy Váš videokurz o prodejích nemovitostí. Chtěla bych Vám touto cestou ještě jednou poděkovat pane Tesárku, za velice rychlý prodej naší nemovitosti, který proběhl do 30 dnů od naší první schůzky, také za slušné a vstřícné jednání, profesionální přístup a trpělivost. Byla to celá řada věcí, které byly velice důležité, jak profesionální nafocení bytu a jeho vystihující popis, tak následný soupis jednotlivých kroků, které nás čekají. Po celou dobu prodeje jsme byli v kontaktu a celý prodej nemovitosti proběhl dobře a včas.

Za naši rodinu Vás opravdu můžeme jen doporučit.

Dana Klofáčová
Líbil se vám článek?

Ing. Andrea Majkovičová

Martin, s Vasou spolupracou som bola velmi spokojna. Otvoreny pristup, kvalitne poradenstvo, jasne naplanovane kroky, plna informovanost o spolupraci, ludskost, z nalost celej problematiky a s tym suvisiace kroky a rychlost v celom procese predaja. Co som najviac ocenila bolo, ze sa jednalo o balicek sluzieb „all inclusive“ – od pripravy inzeratu, perfektne video prehliadky, az po vypracovanie danoveho priznania a odhlasenia z katastra nemovisti. To vsetko mi dovolilo plne doverovat vo zajomnu spolupracu a plne sa na Vas spolahnut.

Bez Vasej spoluprace by som predaj bytu urcite nezvladla!

V pripade predaja alebo kupy nemovitosti v buducnosti sa na Vas urite obratim a budem Vas odporucat vsetkym svojim znamym. Dakujem!

Ing. Andrea Majkovičová
Líbil se vám článek?

Ke konci roku 2012 jsem byl vyhlášen nejlepším realitním makléřem roku 2012 a to v rámci celé České republiky. Tady je fotka z vánočního večírku, ta sympatická slečna vedle mě je kolegyně Eliška Volánková – ještě o ni uslyšíte…

Martin Tesárek makléř roku 2012

 

„Úspěch přes noc trvá několik let – několik let práce, kterou vaše okolí ani nepostřehne.“

 

Co vedlo k tomu, že jsem se náhle stal úspěšným a vyhledávaným realitním makléřem?

  1. pracovitost, cílevědomost, vytrvalost, sen, touha dokázat sobě a ostatním, že dokážu uspět,
  2. svůj volný čas jsem obětoval vzděláváním se v realitním oboru, oslovováním nových klientů, vyhledáváním způsobů jak prodat nemovitost rychleji…,
  3. Hypocentrum Modré pyramidy mi dalo možnosti a prostředky, které jsem pro svou práci potřeboval,
  4. naučil jsem se porozumět procesu schvalování hypotečního úvěru, dovedl jsem tak klientům daleko lépe poradit s financováním,
  5. zjistil jsem, že mě práce baví, naplňuje a dává mému životu smysl. Není lepší pocit, než slyšet z úst klientů slova: „Pane Tesárku, děkuji, že jste nám pomohl…“

 

Obchody se stabilizovaly a i přes médii omílanou „realitní krizi“ jsem prodával několik nemovitostí každý měsíc. Můj rekord byly tři prodané nemovitosti za den a celkem pět nemovitostí za měsíc. Čistě hypoteticky: „když prodám za měsíc pět nemovitostí, pomůžu deseti lidem (kupující + prodávající). Já chci ale pomáhat více lidem, jak toho docílit?“

Řešení je: internet!

 

DÍKY INTERNETU POMÁHÁM STOVKÁM LIDÍ MĚSÍČNĚ…

9. 7. 2012 jsem po několika měsících práce vytvořil a spustil 1. realitní videokurz v České republice. V tomto kurzu jsem zmapoval 7 nejčastějších chyb, kterých se dopouští většina majitelů při prodeji své nemovitosti a také zde ukazuji, jak funguje český realitní trh. Do kurzu se denně přihlásí přes 10 nových lidí. Měsíčně tak kurz zhlédne kolem 300 lidí a troufám si říct (podle komentářů a e-mailů), že 90% lidí tento videokurz pomáhá!

Mám obrovskou radost. Díky své práci realitního makléře a teď už i díky videokurzu, který je přístupný na internetu všem zdarma, pomáhám denně novým a novým lidem. Je to skvělý pocit!

 

MAKLÉŘI NA DOPORUČENÍ, s.r.o.

Od 21. 1. 2013 už nejsem realitní makléř Realitní společnosti Modré pyramidy, ale pouze a jen „Makléř na doporučení.“ Společně s kolegyní Eliškou Volánkovou jsme založili společnost Makléři na doporučení, s.r.o. Elišku Volánkovou jsem poznal v roce 2010 v realitní kanceláři Century 21 Reality 21. Ona byla tenkrát ten impulz, abychom změnili společnost a začali pracovat pod Modrou pyramidou. A o pár let později jsme si role prohodili a já ji vnuknul myšlenku, založit si vlastní realitní společnost.

Možná si říkáte, zase další realitka. Proč sakra „nosíte dříví do lesa“?

Nebojte se, nás nikdy neuvidíte na bigboardech kolem dálnic. Nikdy neuvidíte obrovské plachty s nápisem Makléři na doporučení na panelových domech. Neuslyšíte o nás v rádiu a zřejmě ani nikdy neuvidíte naše reklamy v televizi. Nebudeme listovat telefonním seznamem a volat Vám, zda náhodou něco neprodáváte a nebudeme Vám takto nabízet naše služby. Řekli jsme si, že nechceme být velká realitní společnost a investovat Vaše peníze do nesmyslných reklam a „honit si tím své ego.“

Chceme být sami sebou! Chceme, abyste nás znali jako Martina Tesárka a Elišku Volánkovou. Makléře, na které se můžete vždy spolehnout, kteří jednají férově a umí sakra dobře prodávat nemovitosti!

Vím, že pokud svou práci odvedu dobře, vy budete spokojeni a budete o mně mluvit. Budete mě doporučovat a dávat moje telefonní číslo Vašim známým a kolegům z práce. Vím to, protože už se to tak děje a jsem za to rád!

Věřte mi, že ani po realizovaném obchodu na Vás jen tak nezapomenu. Třeba minulý rok jsem všem klientům poslal toto vánoční přáni…

 

VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PRO MOU KONKURENCI

Asi vám to bude znít jako paradox, ale začal jsem dobrovolně vzdělávat svou konkurenci! Stávalo se častěji a častěji, že mě kontaktovali realitní makléři z konkurenčních kanceláři a vyptávali se mě jak jsem vytvořil 1. realitní videokurz, na jaké zařízení natáčím videa, proč píšu blog a jaké to má výsledky, zda má smysl založit si Facebook stránku a kolik stojí tvorba osobních realitních webových stránek. Zkrátka, uviděl jsem „neuspokojenou cizí potřebu“, možná i „díru na trhu“ a tak jsem začal tvořit vzdělávací program, který jsem nazval Marketing pro makléře. Po 6 měsících usilovné práce bylo hotovo.

Vytvořil jsem více než 50 vzdělávacích videí, ve kterých jsem makléřům ukázal cestu, jak se zbavit aktivního oslovování klientů, tzv. „studeného volání“, které všichni, jak makléři, tak vy, nenávidí:

„Dobrý den, u telefonu Petr Novák z realitní kanceláře 1 2 3. Viděl jsem, že prodáváte nemovitost, rád bych vám nabídl své služby…“

Dále jsem makléřům ukázal cestu, jak s potencionálními klienty začít komunikovat automaticky díky moderním nástrojům a on-line aplikacím. Jak využívat všechny sociální sítě pro růst svého podnikání. Jak natočit, sestříhat a publikovat video a dále jsem všem makléřům společně s mým týmem, vytvořili osobní realitní webové stránky.

Kurz jsem spustil v květnu roku 2014 a za necelý rok vidělo úvodní videa zdarma přes 3 200 realitních makléřů a celkem 100 makléřů vstoupilo do placené členské sekce a začli se společně se mnou vzdělávat.

ŽIVÝ SEMINÁŘ PRO REALITNÍ KANCELÁŘ NEXT REALITY a. s.

Další metou a sebepřekonáním byla pro mě červnová živá přednáška pro realitní makléře společnosti NEXT REALITY a.s., na které jsem 150 realitním makléřům ukázal, jak využít internet pro budování své osobní značky.

 

„NO MATTER WHAT YOU DO, IT’S NEVER ENOUGH“

Říkám tomu „PROKLETÍ!“ Neustále mám tendeci vylepšovat „již dokonalé.“ Neustále, po večerech, o víkendech a hlavně na dovolených přemýšlím, jak vylepšit své služby, aby byli klienti ještě více spokojeni, s tím, co pro ně dělám. Neustále zkouším nové cesty, jak prezentovat nemovitosti lépe, např. jak prodávat nemovitosti díky placené Facebook reklamě, vytvářím pro každou nemovitost samostatné webové stránky, které zvyšují důvěryhodnost i cenu a přítáhnou i ty klienty, kteří běžně nemovitosti na realitních serverech nehledají. Podařilo se mi už také prodat nemovitost bez veřejné inzerce, jen díky videoprohlídce na YouTube. Díky stránce neverejnyProdej.cz, jsme byli schopni v červnu 2015 rezervovat v projektu Levné byty Žižkov 21 bytů za 20 dnů!

Pokud ostatní realitní makléři říkají: „To nemůže fungovat.“ Já to zkouším tak dlouho, až přijdu JAK NA TO! Je to posedlost neustále se vzdělávat a hledat na nové cesty prodeje, ale tato posedlost mě už 5 let dodává neskutečnou energii, motivuje mě vstávat ráno o hodinu dříve něž ostatní a byt v tom co dělám lepší a lepší!

 

UDÁVÁM SMĚR ČESKÉMU REALITNÍMU MARKETINGU…

Videoprohlídky nemovitostí… Trend posledních pár let. Inzeráty, jejíchž součástí je video mají opravdu větší počet zobrazení. Video lidi zajímá. Video je o emocích. Ve videu je stále velký potenciál, který dokáže přilákat více zákazníků na prohlídku a tím pádem prodat rychleji a za vyšší cenu.

Nemovitosti se neprodávájí už jen díky inzerci na realitních serverech a díky aktivnímu nabízení klientů z databáze. Kontakt na kupujícího lze získat i díky YouTube.com – již několikrát jsem díky YouTube nemovitost prodal! Vždyť 10% veškeré denní celosvětové návštěvnosti míři právě na tento video server. Mít SPRÁVNĚ OPTIMALIZOVANOU videoprohlídku na tomto video vyhledávači, je zárukou efektivnějšího a rychlejšího prodeje.

Moje videoprohlídka bytu na Nové Harfě je nejsledovanější českou videoprohlídkou na YouTube

 

A CO DÁL?

Svoje zkušenosti a vědomosti v realitním oboru hodlám předávat dál. Ať už prostřednictvím svých stránek, blogu nebo videoblogu, nebo Marketingu pro makléře, budu seznamovat víc a víc lidí s českým realitním trhem a ukazovat postupy, jak prodat nemovitost bezpečně rychle a s co nejvyšším ziskem.

Samozřejmě stále se budu aktivně věnovat prodeji nemovitostí. Díky velkému zájmu o mé služby budu však spolupracovat jen s těmi majiteli, kteří mají ve mě a mé služby 100% důvěru, stejně tak jako mám já důvěru v jejich slova. Martin Tesárek realitní makléř praha

Martin Tesárek
Martin Tesárek realitní makléř praha

 

Martin Tesárek
(79.13%) 23 hlasů